הדרכות בסיינה (Siena) והסביבה

שני מאפיינים בסיסיים של ההדרכות אותן אני מקיים הם: 


1. הדרכות עומק - ההדרכות הן במונומנטים שונים בעיר (מוזיאונים, כנסיות ו/או מבנים נוספים)

 


2. הדרכות פרטיות - ההדרכה היא שלכם בלבד, ואינה הטרוגנית (היינו, ההדרכה אינה מקבצת אנשים זרים זה לזה יחד).​

המרכז הדתי נוצרי של סיינה

שנת 1348 היתה שנה דרמטית. המגיפה השחורה היכתה ללא רחם באירופה, וסיינה עצמה איבדה למעלה ממחצית האוכלוסיה שלה. בשל כך, הרצון להרחיב את המבנה הקיים, הסתיים בעלבון צורם אל מול היריבים. ולמרות כל זאת, הדואומו מרהיב ומרשים בגודלו וביופיו (וכולל יצירות מופת של אמנים דוגמת דונטלו וברניני), ושאר היופי והעושר התרבותי נמצא במוזיאון הדואומו ובית הטבילה. במפגש הנוכחי נחווה את אלה ונקרא את הדברים בהקשר הרלוונטי שלהם. 

ליצירת קשר יש ללחוץ כאן

ביקור בסיינה למכירים את פירנצה: תחרות היופי - סיינה מול פירנצה

שתי הערים הללו היו בעבר שתי רפובליקות גאות ועצמאיות אשר, בשל קרבתן הפיזית, הפכו ליריבות אשר אותה יריבות הביאה גם למלחמות ביניהן.

בסיור הזה נעמוד על היריבות שבמידה רבה ניתן לחוש בה, לפחות מצד זאת שנכבשה, ונסקור את כל אחת דרך היופי, התרבות והאופי המיוחד שלה. 

ליצירת קשר יש ללחוץ כאן

ביקור בסן ג'ימיניאנו San Gimignano

טוסקנה מכילה נופים מרהיבים שלתוכם משתבצות גם עיירות קטנות וקסומות. אולי אחת מהיותר מפורסמות היא סן ג'ימיניאנו (San Gimignano). בעיירה זו שרדו 14 בתי מגדל, מתוך 72 שהיו שם תחילה, ולא בכדי היא קיבלה את הכינוי 'מנהטן של ימי הביניים'.

מעבר לשאלות למה שימשו וכיצד הם נראו במקור, נראה אטרקציות מעניינות נוספות שמשלבות את האז ואת העכשיו של המקום. 

ליצירת קשר יש ללחוץ כאן

​ביקור בקולה די ואל ד'אלזה Colle di Val d'Elsa

קולה די ואל ד'אלזה (או כפי שלעיתים המקומיים מסתפקים בלקרוא לה - קולה) היא עיירה קטנטונת ויפיפייה המפוצלת לחלק התחתון ולחלק העליון.
בעיקר בחלק העליון אפשר לטייל בין סמטאות ציוריות ורומנטיות, לראות סגנונות בנייה מתקופות שונות ובכך גם לחוש אותן. למרות היותה קטנטנה, גם לעיירה זו יש הרבה מה להציע, בערב רב של צבעוניות וסגנונות. 

ליצירת קשר יש ללחוץ כאן

​ביקור בצ'רטלדו Certaldo

אולי העיירה הקטנטונת הזו קצת פחות מוכרת, אך המפגש הראשוני איתה והנופים שנשקפים ממנה, בהחלט יכולים לעורר את השאלה - איך זה שלא ביקרנו בה עד עכשיו.
צ'רטאלדו (Certaldo), הינה בין היתר מקום הולדתו של ג'ובאני בוקאצ'ו מחבר היצירה 'דקמרון' וביקור בפאלאצו פרטוריו (Palazzo Pretorio) עם החדרים בעלי התפקידים השונים, גם הוא מלמד רבות על אופי החיים וההתנהלות באותה עת. 

ליצירת קשר יש ללחוץ כאן

ליאור אביב -

מרצה, ומדריך תרבות ואומנות

9160 815 329 39 +

ליאור אביב

מדריך תרבות ואומנות בפירנצה וברומא ומרצה לתולדות האומנות