הדרכות וסמינרי אמנות ברומא

אם אנחנו עומדים לחוות את רומא יחד, סביר מאוד להניח שזאת לא הפעם הראשונה שלכם בה, או שאתם מתעניינים בביקור מעמיק וממוקד בה.

ההדרכות אותן אני מקיים ברומא כוללות ביקור במונומנטים שונים וחשובים בעיר, וסובבות סביב נושאים ממוקדים שמטרתם להעמיק את החוויה וההבנה.

ממזרקה לכיכר ומה שביניהן

רצף לבנים מסמנות את הדרך מפונטנה די טרווי (Fontana di Trevi) היפיפייה ועד לפיאצה נבונה (Piazza Navona) האלגנטית שביניהם מבנים חשובים נוספים כמו הפנתאון (Pantheon) ועוד כנסיות מעניינות. בסיור נחשף למשמעות, לסיפורים, ליופי ולעוצמה באלה ונוספים. 

ליצירת קשר יש ללחוץ כאן

​האמנות בשירות הפוליטיקה

עוצמת קיסרי רומא העתיקה ומאוחר יותר של אפיפיורי הרנסנס ואחריה, ניכרת ברחובות, בכיכרות ובמוזיאונים והכנסיות. 

מטרת סיור זה היא להכיר את שפת האמנות כאמצעי להעברת מסרים פוליטיים ועוד הרבה מעבר לכך. 

ליצירת קשר יש ללחוץ כאן

הדרכת עומק פרטית בגלרייה בורגזה

ביקור בגלרייה המיוחדת של הקרדינל בן המאה ה - 17, פורשת יצירות מופת מהרנסנס של רפאל, דרך הבארוק של קאראווג'יו, ברניני, ועד לנאו-קלאסיקה של קנובה. ההדרכה תחשוף ליצירות הללו ואחרות ותסייע בהכרת הסגנונות השונים.

ליצירת קשר יש ללחוץ כאן

איך לקרוא פיסול יווני ורומי עתיק

מבין הפסלים הרבים ששרדו מתקופת רומא העתיקה, חלקם הינם העתקים של פסלים יוונים שלא שרדו. בביקור במספר מוזיאונים נעמוד על זיהוי פסל רומי מקורי לעומת העתק של פסל יווני. בנוסף נקרא את הפסלים בהקשר של התקופה, המראה ותפקידם המקורי. 

ליצירת קשר יש ללחוץ כאן

ויהי אור - קאראוואג'יו הגאון ברומא

מיכלאנג'לו מריסי דה קראוואג'יו (1571-1610) (Caravaggio) היה דמות אגרסיבית וטראגית בו זמנית. ביקור במספר כנסיות ומוזיאונים בהן יצירות הגאון, יפתחו פתח להכרת מי שהבין את עוצמת האור והצל בציור והביא למהפיכה בתרבות המערב. 

ליצירת קשר יש ללחוץ כאן

ליאור אביב

   מדריך תרבות ואומנות בפירנצה וברומא ומרצה לתולדות האומנות

9160 815 329 39 +

ליאור אביב

מדריך תרבות ואומנות בפירנצה וברומא ומרצה לתולדות האומנות