סיורים עומק מיוחדים 


הסיורים שמוצעים כאן, שגם הם פרטיים, מיועדים למי שרוצה לחוות את העיר ואת האוצרות שלה מנקודת מבט מעט שונה. הסיורים הללו מאפשרים העמקה נוספת בנושא הספציפי של נושא ההדרכה המוצע, וזאת כמובן מבלי לחסוך מהעיסוק בנושאים מעניינים נוספים הקשורים בעיר. 

בסיורים אלה, כמו גם באחרים, ניתן יהיה לשלב נושאי הדרכה ומקומות נוספים על פי תחומי העניין ומשך הסיור שרצוי לכם. 

 

סדנאות בישול בליווי הרצאה

סיורים בפירנצה

דמות האישה בפירנצה

דימוי האישה בפירנצה 
תוכן הסיור – דימוי האישה באמנות משקף לעיתים קרובות את תפיסת הגבר אותה במרוצת המאות. בסיור הנוכחי, תוך חשיפה למקומות ונושאים נוספים בעיר, יושם דגש על האופן בו תפיסה זו באה לידי ביטוי באמנות.
סיור זה הינו הרחבה והעמקה של ההרצאה - 'דימוי האישה באמנות, בין קדושה לטמאה', אשר פרטים אודותיה באתר זה תחת הנושא - 'הרצאות'

פירנצה של תשוקות, יצרים, נקמות ואהבות אסורות

תוכן הסיור - פירנצה מליאה בסיפורים ותיאורים ארוטיים. אלה מופיעים במקומות פתוחים וסגורים, ברמיזה ובצורה גלויה. על אלה ואחרים בסיור הנוכחי.
נושא הדרכה זו הינו הרחבה והעמקה של ההרצאה בנושא 'אהבה רומנית ואהבה גשמית, האמנם שני קצוות נפרדים', אשר פרטים אודותיה באתר זה תחת הנושא - 'הרצאות'

פירנצה ההומו-ארוטית

תוכן הסיור – בעיקר במאות החמש-עשרה ושש-עשרה נראה שתפיסת המיניות הייתה שונה מזו שלנו כיום. 
המשיכה הייתה ליפה ולאו דווקא על פי המגדר שתחתיו היה. בסיור הנוכחי נעמוד על הנושא הזה שדרכו יפתח צוהר נוסף ויתווסף נדבך לקריאת יצירות שונות מתקופת הרנסנס ואחריה.

זיהוי סגנונות אמנותיים

תוכן הסיור - לעיתים אנחנו נתקלים במושגים 'ימי הביניים', 'רנסנס', 'בארוק', אך לא תמיד יודעים לזהות איזו יצירה לאיזו תקופה. מטרת הסיור הנוכחי היא להעניק מספר כלים לזיהוי אלה באופן עצמאי גם בהמשך.

פירנצה של מאחורי הקלעים

תוכן הסיור - מעבר לאטרקציות המרכזיות של העיר, פירנצה מציעה מגוון ומבחר מקומות נוספים למי שזו לו אינה הפעם הראשונה, או שפשוט מבקש להכיר מקומות אחרים בעיר. 
נושא ההדרכה הזו הינו הרחבה והעמקה של ההרצאה - 'פירנצה של מאחורי הקלעים' אשר פרטים אודותיה באתר זה בנושא 'הרצאות'.

סדנאות אמן בפירנצה

תוכן הסיור – מצידו הדרומי של הנהר שחוצה את העיר נמצא האיזור שקרוי אולטר'ארנו (Oltr’arno). 
לאור העובדה שבאיזור זה נמצאים פחות מונומנטים מוכרים, הוא נחשב למתוייר פחות. יחד עם זאת, מקום זה וגם נוספים בעיר, מציע אטרקציות מעניינות נוספות, ביניהם סדנאות אמן, אותן ניתן יהיה לגלות ולחוות יחד.

ליאור אביב

   מדריך תרבות ואומנות בפירנצה וברומא ומרצה לתולדות האומנות

9160 815 329 39 +

ליאור אביב

מדריך תרבות ואומנות בפירנצה וברומא ומרצה לתולדות האומנות