ההדרכות אותן אני מקיים הינן פרטיות (ולא קבוצתיות) ומעמיקות.

מתוך מגוון האפשרויות שהתגבשו בשנות ההדרכה שלי, אני סבור שתמצאו את הנושא שמדבר אליכם במיוחד.
הנושא בו תבחרו יאפשר לי לנסות ולתפור הדרכה המותאמת לכם באופן אישי, וזאת לפי העניין האישי שלכם ועל סמך הניסיון וההכרות שלי את העיר (מעל 10 שנות הדרכה בעיר).

גם אם זה ביקורכם הראשון, ההדרכות השונות מאפשרות חשיפה למוכר ולמוכר פחות, לפי העניין האישי שלכם.

סיורים בפירנצה

פירנצה - אהבה ממבט ראשון

תוכן ההדרכה - למי שזה עבורו הביקור הראשון בעיר, סביר מאוד להניח שתרצו קודם כל להתרשם, לחוות ולהבין באופן ישיר בעצמכם את הסיבה לתהילה וההערצה לה זוכה העיר הזאת.
לכן, בביקור הנוכחי נתמקד באלה, כשבאותה עת נחווה אותה לא רק בעיניי תייר הפוגש בה לראשונה, אלא לפי ניסיון וחוויה של מי שחי בה זה למעלה מעשור.
בהדרכה נשלב את הפנים עם החוץ, את המוכר והמפורסם עם הפחות ידוע, כאשר כל אלה יוכלו להוות גם פתח לחשיפה והעמקה נוספת בהמשך.

פירנצה של תשוקות, יצרים, נקמות ואהבות אסורות

תוכן ההדרכה - פירנצה עשירה בסיפורים ותיאורים ארוטיים. אלה מופיעים במקומות פתוחים וסגורים, ברמיזה ובצורה גלויה. 
בהדרכה הזאת נחשף לחלק מהם, כפי שבאו לידי ביטוי בתקופות ובצורות שונות, כאשר כל אלה ישולבו בחוויית הכרת העיר, היחוד והיופי שלה. 

פירנצה בעקבות מיכלאנג'לו

תוכן ההדרכה - מיכלאנג'לו בואונרוטי נולד בשנת 1475 בקפרזה (Caprese), עיירה הקרובה לארצו (Arezzo). את ילדותו הוא חווה בפירנצה, שלה המשיך והעניק יצירות רבות, קודם כל בתחום הפיסול.

בביקור מקומות שונים הקשורים ביצירותיו ובחייו בכלל, ננסה להבין את רוח התקופה בה חי ואת גדלות האמן שזכה בקריירה מפוארת וארוכת שנים, שהביאה איתה גם שפה חדשה.

סיפורי אגו - על גאוני פירנצה והיחסים ביניהם

תוכן ההדרכה - כאשר עוסקים בגאוני הרנסנס, דוגמת לאונרדו ומיכלאנג'לו, מתייחסים ובצדק רב לגאוניות שלהם. יחד עם כך, חשוב לזכור שמדובר בבני אנוש שגם להם היו חולשות, פחדים וחששות.

בהדרכה הנוכחית נעסוק באלה ובאמנים אחרים תוך נתינת מקום ודגש לפן האנושי והיומיומי שלהם. בכך נוכל לראות את היצירות והיוצרים מתוך עיניים אנושיות ולראות שבמידה רבה בהתנהגות האנושית, מה שהיה הוא גם זה שהינו.

דמות האישה בפירנצה

תוכן ההדרכה – דימוי האישה באמנות משקף לעיתים קרובות את תפיסת הגבר אותה במרוצת המאות, על פי רוב במיקומו אותה בקצה החיובי או השלילי המוחלט. תוך חשיפה למקומות ונושאים נוספים בעיר, יושם דגש על האופן בו התפיסה הדו-ערכית ובמידה רבה מבוהלת, באה לידי ביטוי באמנות במהלך המאות.

פירנצה של מאחורי הקלעים

תוכן ההדרכה - מעבר לאטרקציות המרכזיות של העיר, פירנצה מציעה מגוון ומבחר מקומות נוספים למי שזו לו אינה הפעם הראשונה, או שפשוט מבקש להכיר מקומות אחרים בעיר. 
בטיול ברחובות העיר ובכניסה למקומות שונים, נוכל לחוות ולהכיר פנים נוספים של העיר בעלת המגוון והעושר האינסופי. 

זיהוי סגנונות אמנותיים (ציור, פיסול ו/או אדריכלות)

תוכן ההדרכה - לעיתים אנחנו נתקלים במושגים 'ימי הביניים', 'רנסנס', 'בארוק', אך לא תמיד יודעים לזהות ולשייך איזו יצירה לאיזו תקופה. מטרת הביקור הנוכחי היא להעניק מספר כלים לזיהוי אלה באופן עצמאי גם בהמשך, ובכך להעמיק ולהעשיר את החוויה האישית של כל אחת ואחד מאיתנו, בקריאת היצירות והמונומנטים באופן קרוב עוד יותר להקשרם המקורי.

בין ישן לחדש

 

תוכן ההדרכה - מה היה קורה אם לאונרדו, מיכלאנג'לו ורפאל היו חיים היום ... ? האם התרבות והאמנות הנוכחית הינה עיוות של מה שהיה בתקופתם, או שהיא פשוט שינוי טבעי של מי שכבר כבש את כל השיאים שהגדיר לעצמו? 

ההדרכה הנוכחית מתייחסת למה שהיה ומה שעכשיו, איך שחשבו פעם ואיך שחושבים ומתנהלים כעת בחיי היום יום ובתרבות העכשווית, שאפשר להמשיך ולשאול האם ועד כמה היא אכן שונה מקודמותיה.

 

 

 

 

 

אשמח לחלוק אתכם את מהחוויה, הניסיון האישי והאהבה הגדולה שלי לעיר הנפלאה הזאת בה אני חי מזה למעלה מחמש עשרה שנה.

בעקבות משפחת המדיצ'י - האומנות בשירות הפוליטיקה

תוכן ההדרכה - אי אפשר לדבר על הרנסנס מבלי להתייחס למשפחת מדיצ'י, ולדבר על משפחת מדיצ'י מבלי להתייחס לרנסנס.

אך מעבר לכך שהם היו מזמיני ואספני אומנות חשובים, אפשר לראות ש(גם) אצל משפחה זו האמנות שימשה בנוסף כאמצעי לקידומה וביסוס מעמדה במהלך המאות.

בהדרכה זו נתייחס לאומנות בשירות המדיצ'י בפרט, ולאומנות השימוש באומנות לקידום המטרות הפוליטיות. 

פירנצה ההומו-ארוטית

תוכן ההדרכה – בעיקר במאות החמש-עשרה ושש-עשרה נראה שתפיסת המיניות הייתה שונה מזו שלנו כיום. 
המשיכה הייתה ליפה ולאו דווקא על פי המגדר שתחתיו תויג. בסיור הנוכחי נעמוד על הנושא הזה, דרכו יפתח צוהר נוסף ויתווסף נדבך לקריאת יצירות שונות מתקופת הרנסנס ואחריה.

ליאור אביב

   מדריך תרבות ואומנות בפירנצה וברומא ומרצה לתולדות האומנות

9160 815 329 39 +

ליאור אביב

מדריך תרבות ואומנות בפירנצה וברומא ומרצה לתולדות האומנות