אודות ליאור אביב

 

וכמה מילים עליי...

את התואר הראשון בתולדות האמנות סיימתי בהצטיינות בארץ, ולפירנצה הגעתי לפני יותר מעשור להמשך לימודיי. מאז הספקתי לסיים את לימודי התואר השני (מצטיין דיקן), וכעת אני דוקטורנט לתולדות האמנות ובמקביל עסוק בכתיבת ספר בהקשר זה. 

כדי לחלוק את האהבה לאמנות ולעיר פירנצה, הוכשרתי לפני יותר מעשר שנים והוסמכתי כמדריך טיולים בפירנצה כחוק. מאז, אני עוסק בהדרכות תרבות ואמנות בעיר וכעת גם ברומא, בסיינה ועוד, בין אז לעכשיו. ההדרכות אותן אני מקיים הינן הדרכות עומק ופרטיות בלבד. 

 

החל מה-16 ביולי יוצא לאור הספר שלי בשם: ׳איך לקרוא יצירות אומנות, מתוך ולמען עצמנו׳, בהוצאת ׳מילים מדברות׳. ניתן להזמין את הספר מהאתר של ההוצאה לאור.

 

מעבר להדרכות, אני מעביר הרצאות בתולדות האמנות בפני קהלים וגופים שונים - בארץ ובשאר העולם, אודות נושאים מגוונים.

 

 

בין אם בהדרכה או בהרצאה, נזכור שהמידע שמועבר בהן הוא אמצעי ולא מטרה. גם בזכות המידע, אך לא רק, ניתן ללב שלנו להרגיש. אם נקשיב לו, נווכח שהרבה מהתשובות כבר בנו. דרך הגילויים החדשים והחשיפה ליופי שהיה והינו בתוכנו, נוכל לזהות ולהנות ממנו גם בשאר העולם.

 

ליצירת קשר יש ללחוץ כאן 

"אמנות היא לא מה שאנחנו יודעים,אלא מה שאנחנו מרגישים.כל השאר אינו אלא מדע."
ברנרד ברנסון.

      אודות ליאור אביב

 

טוב, אז אם לספר עליי קצת יותר...

את התואר הראשון בתולדות האמנות סיימתי בארץ, ולאיטליה הגעתי להמשך לימודים. לאחר מכן סיימתי גם את לימודי התואר השני (מצטיין דיקן) באותו תחום.

כדי לחלוק את האהבה לאמנות ולעיר, הוכשרתי והוסמכתי כמדריך טיולים בפירנצה כחוק.

הן בפירנצה וכך גם בארץ אני מעביר הרצאות שונות בתולדות האמנות שנוגעות בפירנצה ומעבר לה. בנוסף, אני לוקח חלק פעיל בקיום סדנא פסיכולוגית/פילוסופית המתקיימת בפירנצה, וכך גם בסדנת בישול ואמנות, כפי שמפורט באתר

 

בטיול המשותף שלנו נחווה את פירנצה לא רק דרך הראש, אלא גם דרך העיניים והלב.

בין אין ספור השאלות מ"מה זה ביסטקה אלה פיורנטינה (Bistecca alla Fiorentina)", דרך  "מה ההבדל בין דנטה (Dante) ל-אל דנטה (Al dente)" ועד "למה 'דוד' של מיכלאנג'לו כל כך חשוב, ניתן ללב להרגיש את העוצמה והיופי. אם נקשיב לו, נגלה שהרבה מהתשובות כבר שם.

 

דרך הגילוי מחדש של אותו יופי שהיה והינו בתוכנו מתמיד, נוכל לזהות אותו גם בהמשך בכל מקום בעולם.

"אמנות היא לא מה שאנחנו יודעים,אלא מה שאנחנו מרגישים.כל השאר אינו אלא מדע."
ברנרד ברנסון.

ליאור אביב -

מרצה, ומדריך תרבות ואומנות

9160 815 329 39 +

ליאור אביב

מדריך תרבות ואומנות בפירנצה וברומא ומרצה לתולדות האומנות